Forum Pszczelarskie pn. „Stalowa pszczoła nie istnieje” …

Po raz piąty polscy pszczelarze zgromadzili się w Stalowej Woli, by dzielić się swoimi doświadczeniami, wymieniać wiedzą i słuchać wykładów na temat pszczelarstwa.

Wydarzenie ma charakter konferencji naukowej z udziałem prelegentów z ośrodków akademickich, instytucji i firm zajmujących się ochroną pszczół. Wśród prowadzących są m.in. pracownicy: Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach, Zakładu Pszczelnictwa w Puławach, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Instytutu Włókien Naturalnych w Poznaniu.

Do naszego miasta licznie i chętnie przyjeżdżają pszczelarze. To ponadregionalne spotkanie ściąga rzeszę chętnych. Za każdym razem w spotkaniu bierze udział około 300 osób. Przyjeżdżają głównie z województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz małopolskiego.

Wykładom towarzyszy corocznie wystawa sprzętu pszczelarskiego i preparatów weterynaryjnych. Jak zwykle podczas forum można przyjść na pszczeli kiermasz i zakupić miód i wyroby z wosku. Ten otwarty został dla mieszkańców w Bibliotece Miejskiej.

Organizatorem wydarzenia jest Powiat Stalowowolski we współpracy z: Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Stalowej Woli, Podkarpackim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii, Radą Podkarpackiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w Przemyślu, a także Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Teks pochodzi: LINKDodaj komentarz

Sklep oparty na zasadzie handlu produktami pszczelimi sprzedaż bezpośrednia. Więcej informacji udzielamy pod adres mail sajnog.marcin@dolnoslaskie-miody.pl Zamknij