Miód Nawłociowo – Słonecznikowy dostępny od 25-08-2018 …

Zapraszamy do zakupu miodu prosto z pasieki w słoikach 1,2 kg. Najlepsza jakość i niesamowite właściwości. Uzyskana mieszanka daje super energii i zdrowia. Poniżej opis poszczególnych wartości:

 

MIÓD SŁONECZNIKOWY

Podobnie jak inne miody, również ten, który powstaje z wykorzystaniem nektaru słonecznika, przed skrystalizowaniem ma płynną postać. Okazuje się jednak, że już po zajściu tego procesu pomiędzy nim i jego „kuzynami” występuje zasadnicza różnica, miód ten jest bowiem miękki, a tym samym łatwy do smarowania. Już jako krupiec nie zawiera też twardych grudek, wypada przy tym zauważyć, że dobrze rozpuszcza się w wodzie. Osoby, które po niego sięgają zachwycają się przede wszystkim jego dość delikatnym smakiem. Jego subtelność sprawia zresztą, że mamy do czynienia z miodem, który w szczególny sposób smakuje dzieciom.

Bardzo przyjemny smak nie jest wcale jedynym argumentem przemawiającym za tym, aby zainteresować się miodem słonecznikowym. Na uwagę zasługuje również jego skład, nie ogranicza się on bowiem do wody, fruktozy, glukozy oraz innych cukrów prostych. Miód ten jest też bogaty w flawonoidy i tak zwane biopierwiastki, choć na zawartość w nim witamin wpływają przede wszystkim dodatkowe składniki tego miodu – mleczko pszczele i pyłek.

Mówiąc o miodzie ze słonecznika należy zwrócić uwagę na to, że charakteryzuje go nie tylko znakomity smak, ale i wielość właściwości prozdrowotnych. Tu warto wspomnieć choćby o jego skuteczności, która daje o sobie znać w momencie, w którym podejmujemy próbę leczenia chorób związanych z układem krążenia, wątrobą oraz stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Miód ten budzi również zainteresowanie dermatologów, może być bowiem cennym wsparciem dla osób, które zmagają się z chorobami skóry. W miód tego rodzaju dobrze jest też zaopatrzyć się zmagając się ze schorzeniami układu pokarmowego, okazuje się bowiem, że wpływa on korzystnie zarówno na żołądek, jak i na stan jelit. Polubią go też osoby, które zmagają się z problemem „złego cholesterolu” oraz te, które muszą w szczególny sposób troszczyć się zarówno o stan swojego serca, jak i układu krążenia. Nie dziwi też, że, podobnie jak szereg innych miodów, ma on działanie antymiażdżycowe obniżając ciśnienie krwi i poprawiając stopnień dotlenienia serca. W okresie zachorowalności na grypę i przeziębienie miód ze słonecznika staje się wybawieniem dzięki swojemu działaniu przeciwzapalnemu i przeciwbakteryjnemu, okazuje się przy tym, że wzmacnia organizm wyczerpany chorobą skutecznie niwelując między innymi niedobory potasu. Ma też działanie detoksykacyjne i może być stosowany przez osoby zmagające się z problemami z nerkami.

Opisywany miód to nie tylko atrakcyjny dodatek do ciast i ciekawy pomysł na zdrowe śniadanie. Można przyjmować go również profilaktycznie sięgając po dwie lub trzy jego łyżki w ciągu dnia. Tu znakomicie sprawdza się między innymi jedzenie miodu na czczo, gwarantuje to bowiem zastrzyk energii na cały dzień. Zawsze możemy też wzmocnić jego działanie mieszając miód słonecznikowy czy to z pyłkiem, czy to z mleczkiem pszczelim.

 

MIÓD NAWŁOCIOWY

Miód z nawłoci jest nazywany nektarem życia. Jego kwiatowy zapach jest niezwykle przyjemny. Do tego jest bardzo smaczny, słodki z lekko wyczuwalną charakterystyczną kwaśno-gorzką nutą. Ceniony przede wszystkim ze względu na właściwości lecznicze. Początkowo w stanie płynnym ma barwę jasnożółtą (słomkową). Dość szybko się krystalizuje, ale jego konsystencja pozostaje kremowa. Zmienia jedynie kolor na jaśniejszy

Miód nawłociowy to nowa, rzadka odmiana miodu. Powstaje z nektaru nawłoci pospolitej – rośliny potocznie nazywanej mimozą, złotą rózgą lub złotą dziewicą. Ta cenna, miododajna roślina kwitnie na przełomie sierpnia i września, aż do późnej jesieni (czasem nawet do pierwszych przymrozków), dzięki czemu pszczoły mogą przetrwać zimę.

Nawłoć pospolita jest dobrze znana medycynie ze swoich właściwości antyseptycznych. Ziele nawłoci dzięki dużej zawartości flawonoidów – rutyny i kwercetyny – jest szczególnie pomocne w zwalczaniu zakażeń, stanów zapalnych układu moczowego, a także w leczeniu ran i owrzodzeń. Stosuje się ją również jako składnik ziołowych herbatek. Podobne właściwości ma również miód pozyskiwany z jej nektaru.

W składzie miodu z nawłoci obecna jest rutyna i kwertecyna. Rutyna uszczelniają naczynia krwionośne, ma właściwości przeciwkrwotoczne i zapobiega nadmiernej łamliwości naczyń włosowatych. Stąd miód z nawłoci poprawia ukrwienie narządów wewnętrznych. Natomiast kwercetyna ma właściwości przeciwzakrzepwe i przeciwzapalne. Również obniżające ciśnienie tętnicze.

Miód z nektaru kwiatów nawłoci zawiera także saponiny, które działają przeciwbakteryjnie. Stąd działanie lecznicze miodu w przeziębieniach i infekcjach górnych dróg oddechowych.

Miód nawłociowy ma zastosowanie w leczeniu chorób układu krwionośnego, miażdżycy, żylakach kończyn dolnych. Zalecany jest w leczeniu dróg moczowych i skąpomoczu. Łagodzi także objawy kamicy nerkowej. Miód z tej rośliny wspomaga usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii.

Ze względu na swój smak i zapach miód nawłociowy sprawdza się również w kuchni, jako dodatek do wielu potraw. Wybornie smakuje we wszelkich napojach. Miodem nawłociowym warto zastąpić zwykły cukier. Miód z nawłoci ma dużą aktywność biologiczną. Dlatego należy przechowywać go w niższej temperaturze niż pozostałe rodzaje miodów, najlepiej w drzwiach lodówki. Ponadto miodem nawłociowym warto zastąpić zwykły cukier.

Dodaj komentarz

Sklep oparty na zasadzie handlu produktami pszczelimi sprzedaż bezpośrednia. Więcej informacji udzielamy pod adres mail sajnog.marcin@dolnoslaskie-miody.pl Zamknij