Pszczelarze dostaną miliony od samorządu województwa Wielkopolskiego

Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyznał pszczelarzom 2 miliony złotych dofinansowania na zakup węzy pszczelej. To szablon z wytłoczonymi kształtami komórek plastra pszczelego.

Stosowne umowy z prezesami wszystkich pięciu regionalnych związków pszczelarskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu podpisał wicemarszałek Krzysztof Grabowski. Dzięki zastosowaniu węzy plastry tworzone przez pszczoły mają regularny kształt o określonej wielkości.

– Nasz samorząd znacząco wspiera pszczelarstwo. Jako pierwszy region w kraju przekazaliśmy środki z budżetu województwa dla pszczelarzy na zakup węzy pszczelej – powiedział Grabowski.

– Wcześniej przyznaliśmy 1,7 miliona złotych gminom i powiatom na przeprowadzenie nasadzeń drzew miododajnych, dzięki czemu w całej Wielkopolsce przybędzie ich około 24,5 tysiąca. O ie w tym przypadku na efekty działań trzeba będzie poczekać, o tyle skutki dofinansowania na zakup węzy przyczynią się do poprawy obecnego stanu pszczelarstwa – dodał samorządowiec.

Przekazane środki pozwolą na wymianę 40-60 proc. węzy pszczelej w wielkopolskich ulach – informuje na koniec UMWW.

Artykuł pochodzi: https://www.agropolska.pl/aktualnosci/polska/pszczelarze-dostana-miliony-od-samorzadu-wojewodztwa,6045.html

AUTOR TEKSTU: (EM) | REDAKCJA@AGROPOLSKA.PL

Dodaj komentarz

Sklep oparty na zasadzie handlu produktami pszczelimi sprzedaż bezpośrednia. Więcej informacji udzielamy pod adres mail sajnog.marcin@dolnoslaskie-miody.pl Zamknij